PHOTON ENERGY CASE STUDY

System hybrydowy dla obiektu wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Wyspa Lord Howe, Australia

Unikalne rozwiązanie pozwalające zmniejszyć zależność wyspy Lord Howe od energii z silników diesla o 67%.

Partner: Zarząd Wyspy Lord Howe

Kluczowe liczby

1,3 MWp

Pojemność słoneczna

3,7 MWh

Pojemność pamięci

Wyzwanie

Zarząd Lord Howe Island poszukiwał alternatywnego źródła energii, które mogłoby zapewnić zrównoważone, niezawodne zasilanie wyspy, w celu zmniejszenia kosztów energii na wyspie, jej zależności od oleju napędowego i ogólnej emisji dwutlenku węgla. Wyspa Lord Howe jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest obszarem wrażliwym ekologicznie, dlatego bardzo ważne było, aby rozwiązanie i jego realizacja miały minimalny wpływ na środowisko.

Teren budowy był bardzo odległy i trudno dostępny, a dodatkowym wyzwaniem były trudne warunki geotechniczne. Wymagało to zaawansowanej logistyki, a dla naszego zespołu opracowania szczegółowego planu realizacji projektu wraz z naszym innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie energii odnawialnej.

Jako jedyne źródło energii dla wyspy, integracja z istniejącymi generatorami diesla była krytyczna i wymagała koordynacji z lokalnym zespołem ds. wytwarzania energii, aby zapewnić, że przygotowanie do instalacji i uruchomienia elektrowni odnawialnej przebiegło bezproblemowo i zapewniło nieprzerwane dostawy energii na wyspę.

Projekt ten wiązał się również z dodatkowymi wyzwaniami, takimi jak skomplikowana logistyka i niesprzyjająca pogoda, a także wymagał dużej zdolności adaptacji i rozwiązywania problemów ze względu na komplikacje wynikające z pandemii COVID-19.

Rozwiązanie

Zaprojektowaliśmy, zainstalowaliśmy i przekazaliśmy do eksploatacji system fotowoltaiczny o mocy 1,3 MWp i baterię akumulatorów o pojemności 3,7 MWh, który został zintegrowany z istniejącym systemem dieslowskim i siecią zasilającą wyspę.

Zakres projektu obejmował projekt, instalację i uruchomienie oraz zarządzanie obiektem w celu zmniejszenia zużycia oleju napędowego na wyspie o co najmniej 67%. Wymagało to również wiedzy specjalistycznej w zakresie SCADA, inżynierii elektrycznej, wytwarzania energii, inżynierii lądowej i zarządzania projektem, a wszystko to w warunkach odległego, wrażliwego środowiskowo terenu.

Photon Energy realizuje proces zarządzania wartością dla wszystkich projektów, który obejmuje informacje zwrotne i wkład klienta, jak również naszych zespołów projektowych i zarządzania projektem w celu zapewnienia najbardziej opłacalnego rozwiązania. Proces ten został zakończony w ramach projektu Lord Howe Island i zaowocował znacznymi oszczędnościami kosztów i usprawnieniami systemu. Proces zarządzania wartością przyniósł wyspie dodatkowe korzyści i zaowocował zwiększeniem rozmiaru komponentu PV o 8%, a komponentu baterii o 14% bez dodatkowych kosztów.

Dzięki ciągłej komunikacji z klientem, dobremu zarządzaniu projektem i projektowi inżynierskiemu, projekt został ukończony w kwietniu 2021 roku. Peter Adams, dyrektor generalny Zarządu Wyspy Lord Howe, nazwał pomyślną realizację projektu "fantastycznym rezultatem dla społeczności i odwiedzających".

Zdjęcia

Źródło: Zarząd Wyspy Lord Howe

Kredyt: Jack C Shick

 

 

 

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszej pracy.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Používáním těchto stránek souhlasíte s užitím souborů cookies.

Rozumím

Join our Newsletter

The copy needed. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean euismod.

Amdgkas dkagd kaghd…

This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy andTerms of Service apply.