Photon Energy podpisała 20-letnią umowę on-site PPA (Power Purchase Agreement) z Forvia Clarion Hungary na 13,5 GWh

  • W ramach umowy Photon Energy zaprojektuje, wybuduje i będzie utrzymywał na terenie klienta elektrownię fotowoltaiczną o mocy 630 kWp, która ma wygenerować 13,5 GWh energii elektrycznej w ciągu 20-letniego okresu obowiązywania umowy.

  • Clarion Hungary, spółka z grupy Forvia - światowego lidera branży motoryzacyjnej, będzie odbiorcą 100% energii wytwarzanej przez elektrownię.

  • Kompleksowe rozwiązanie wspiera globalny program grupy Forvia rozwoju instalacji PV na terenie własnych zakładów, który realizowany jest również przy wsparciu Engie-Impact i który ma na celu redukcję śladu węglowego, przy jednoczesnym istotnym obniżeniu kosztów energii w dłuższej perspektywie.

Amsterdam/Budapeszt – 30 stycznia 2024 r. – Photon Energy N.V. ogłasza, że jej węgierska spółka zależna Photon New Energy Alfa Kft. zawarła 20-letnią umowę typu on-site PPA (Power Purchase Agreement) z Forvia Clarion Hungary, spółką z grupy Forvia - światowego lidera branży motoryzacyjnej, w ramach której wybuduje i będzie utrzymywała na terenie klienta elektrownię fotowoltaiczną o mocy około 630 kWp.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy PPA ze światowym liderem branży motoryzacyjnej. Umowa stanowi kolejny kamień milowy dla Photon Energy, dodatkowo wzmacniający naszą pozycję na rynku węgierskim i rozszerzający naszą ofertę na sektor przemysłowy” – powiedział Georg Hotar, CEO Photon Energy Group. „Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązanie typu on-site PPA realizowane w modelu „pod klucz” na terenie zakładu klienta wspierać będzie grupę Forvia w jej ambitnym dążeniu do zmniejszenia śladu węglowego, przy jednoczesnym istotnym obniżeniu kosztów energii w dłuższej perspektywie. Ten projekt jest początkiem naszych realizacji naszego planu, aby stać się wiodącym dostawcą rozwiązań typu on-site PPA dla klientów komercyjnych i przemysłowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nasz dynamicznie rozwijający się pipeline projektów odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie klientów korporacyjnych na rozwiązania pozabilansowe umożliwiające zaopatrzenie w energię odnawialną, które jako Photon Energy jesteśmy w stanie zapewniać w oparciu o 15-letnie doświadczenie w branży fotowoltaicznej i posiadane możliwości na rynku energii.'

Forvia realizuje swój globalny program budowy instalacji fotowoltaicznych zarówno w modelu on-site PPA, jak również w modelu PV-as-a-Service, we współpracy z Engie-Impact jako globalnym partnerem. Photon Energy zaprojektowała i dostarczy optymalne rozwiązanie dla spółki Forvia Clarion Hungary, która będzie odbiorcą 100% energii wytwarzanej przez wybudowaną elektrownię PV.

Instalacja PV będąca przedmiotem umowy powstanie na terenie zakładu produkcyjnego należącego do Forvia Clarion Hungary Kft. zlokalizowanego w Nagykáta, około 80 km na południowy wschód od Budapesztu, a Photon Energy będzie odpowiedzialna za jej zaprojektowanie, budowę i późniejszą obsługę.

Photon Energy będzie w stanie zmaksymalizować moc zainstalowaną na dostępnym terenie, wykorzystując konstrukcję montażową wschód/zachód, która potencjalnie pokryje około 20% rocznego zużycia energii elektrycznej zakładu. Instalacja zostanie wyposażona w 1236 modułów monofacial, które w okresie obowiązywania umowy wygenerują około 13,5 GWh energii, przyczyniając się do szacunkowej redukcji emisji CO2e o 3670 ton.

W ramach własnego portfela elektrowni fotowoltaicznych Photon Energy posiada obecnie na Węgrzech instalacje o mocy 51,8 MWp oraz świadczy usługi eksploatacji i technicznego utrzymania (O&M) dla elektrowni PV o łącznej mocy ponad 160 MWp.

 

Kontakt dla mediów:

 

Martin Kysly
Head of Marketing and Corporate Communications
Tel. +420 774 810 670
E-mail: martin.kysly@photonenergy.com

 

Kontakt dla Inwestorów:

 

Joanna Rzesiewska
Investor Relations Manager
Tel. +420 777 486 464
E-mail: joanna.rzesiewska@photonenergy.com

 

Používáním těchto stránek souhlasíte s užitím souborů cookies.

Rozumím

Join our Newsletter

The copy needed. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean euismod.

Amdgkas dkagd kaghd…

This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy andTerms of Service apply.