Akcje Photon Energy Group z rekomendacją „Kupuj” od DM mBanku

  • Akcje Photon Energy Group otrzymały od Domu Maklerskiego mBanku rekomendację „Kupuj” z ceną docelową 18,54 zł.
  • Analitycy DM mBanku podkreślają dotychczasowe osiągnięcia spółki, integrację pionową, dywersyfikację geograficzną, minimalizowanie zaangażowania kapitału własnego w finansowaniu własnych elektrowni PV i uważają, że Photon Energy ma doskonałą pozycję, aby wykorzystać szybko rosnący popyt na usługi energetyczne, napędzany przejściem na OZE w skali globalnej.
  • Oprócz DM mBanku akcje Photon Energy są objęte rekomendacjami analityków IPOPEMA, Wood&Co. i AlsterResearch.

Amsterdam – 29 maja 2023 r. – Photon Energy informuje, że akcje spółki otrzymały rekomendację „Kupuj” od DM mBank. Analitycy optymistycznie oceniają perspektywy rozwoju spółki i rozpoczynają pokrycie analityczne wyznaczając cenę docelową akcji na 18,54 zł (ok. 4,09 EUR, 97,00 CZK).

„Fakt, że energia produkowana przez większość elektrowni własnych Photon Energy sprzedawana jest w modelu rynkowym powoduje, że akcje Spółki mają wyjątkowy potencjał w kontekście europejskich cen spotowych. Dotychczasowe osiągnięcia spółki, integracja pionowa, dywersyfikacja geograficzna i minimalizowanie zaangażowania kapitału własnego w finansowaniu własnych elektrowni PV to główne atuty Photon Energy” – podkreśla DM mBanku.

Według DM mBanku, „Photon Energy jest doskonale przygotowany do wykorzystania szybko rosnącego popytu na usługi energetyczne (agregacja OZE, bilansowanie, ESCO/rozwiązania za licznikiem) napędzanego globalnym przejściem na odnawialne źródła energii. Ponadto, poprzez przejęcie Lerty w listopadzie 2022 r., spółka stała się wiodącym na polskim rynku agregatorem usług redukcji zapotrzebowania na moc (DSR – Demand Side Response) z potencjałem przychodów do 40 mln EUR w ciągu trzech lat i możliwością ekspansji poza Polskę.”

„Chcemy również zwrócić uwagę na zaangażowanie Photon Energy w projekty typu „CleanTech” (technologia remediacji zanieczyszczeń PFAS, technologia RayGen łącząca wytwarzanie energii i ciepła z magazynowaniem), które będą stanowić dodatkowe obszary wartości w momencie, gdy okażą się realną opcją” dodaje DM mBanku.

DM mBanku szacuje, że nawet przy ostrożnych założeniach co do cen energii wynik EBITDA Photon Energy Group może wzrosnąć o 60 proc. w ciągu trzech lat.

Oprócz DM mBanku akcje Photon Energy są objęte rekomendacjami analityków IPOPEMA, Wood&Co. i AlsterResearch.

Podsumowanie rekomendacji dostępne jest na stronie relacji inwestorskich Photon Energy Group.

mbank-summary.jpg (125 KB)

O firmie Photon Energy

Photon Energy Group dostarcza energię słoneczną i czystą wodę na całym świecie. Od momentu powstania w 2008 roku firma zbudowała i uruchomiła elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 130 MWp i obecnie posiada w swoim portfolio instalacje o łącznej mocy 113,1 MWp. Obecnie Photon Energy rozwija projekty o łącznej mocy 940 MWp w Australii, na Węgrzech, w Polsce i Rumunii oraz świadczy usługi technicznego utrzymania (O&M) dla instalacji fotowoltaicznych o mocy około 380 MWp na całym świecie. Poprzez w pełni zależną spółkę Lerta SA, Grupa Photon Energy posiada koncesje na obrót energią elektryczną w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii i Serbii. Lerta jest również trzecim co do wielkości agregatorem usług DSR świadczonych dla PSE S.A. (operatora sieci przesyłowej w Polsce) z zakontraktowaną mocą 134 MW na 2023 r., a poprzez wirtualną elektrownię (VPP) agreguje wytwórców i odbiorców energii o łącznej mocy prawie 300 MW. Ina główna linia biznesowa grupy - Photon Water - dostarcza rozwiązania w zakresie czystej wody, w tym usługi uzdatniania i rekultywacji, a także rozwoju i zarządzania studniami i innymi źródłami wody. Photon Energy N.V., spółka holdingowa Photon Energy Group, jest notowana na giełdach w Warszawie, Pradze i Frankfurcie, jak również na wiodącej, niemieckiej platformie transakcyjnej XETRA. Siedziba firmy znajduje się w Amsterdamie, a biura znajdują się w Australii i kilku krajach w Europie.

Kontakt dla mediów

Martin Kysly
Head of Marketing and Corporate Communications
Tel. +420 774 810 670
E-mail: martin.kysly@photonenergy.com

Kontakt dla inwestorów

Emeline Parry
Investor Relations and Sustainability Manager
Tel. +420 702 206 574
E-mail: emeline.parry@photonenergy.com

Používáním těchto stránek souhlasíte s užitím souborů cookies.

Rozumím

Join our Newsletter

The copy needed. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean euismod.

Amdgkas dkagd kaghd…

This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy andTerms of Service apply.